403 Forbidden

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.


Apache/2.4.10 (Debian) Server at seo.funker.pl Port 80

Marek Piekarczyk Akustycznie

Marek Piekarczyk

Marek Piekarczyk

Wokalista, autor tekstów, kompozytor. Śpiewa od 1969 r., karierę zaczynał w zespołach: Biała 21., Sektor A.

 • W 1981r. Został wokalistą grupy TSA i zespół zaczął zyskiwać coraz większy rozgłos. Od 1982. roku TSA zaczęło wydawać płyty długogrające a ich utwory okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce. Zespół koncertował w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech.
 • W latach 1986-1989 Marek współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Z Teatrem Muzycznym zagrał w przeszło 200 spektakli w Polsce i za granicą (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem odbył się w czerwcu 1999. roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni dla 30- tysięcznej widowni.
 • W latach 1990–1991 artysta śpiewał w zespole Balls' Power, z którym nagrał płytę „XES”.
 • W latach 1992–1998 Piekarczyk mieszkał wraz z rodziną w Nowym Jorku, gdzie oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami i występował dla amerykańskiej Polonii. Po powrocie z USA Marek Piekarczyk stworzył projekt „Marek Piekarczyk i Przyjaciele” i koncertował w Polsce.
 • W 2002r. reaktywowano zespół TSA w oryginalnym składzie, co zaowocowało bardzo dobrze przyjętą płytą „Proceder” wydaną w 2004r. Nakładem Metal Mind Productions.
 • W marcu 2007. ukazała się płyta „Yugopolis”, na której m.in. pojawiły się dwa utwory zaśpiewane przez Marka oraz z tekstami jego autorstwa: „Gdzie jest nasza miłość” i”Czy pamiętasz?”. Płyta osiągnęła status „złotej” już w pierwszym dniu sprzedaży.
 • W 2008 r. Piekarczyk został zaproszony do symfoniczno-rockowego projektu „Night Rider Symphony”. W listopadzie 2008, wystąpił wraz z NRS, chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater - Chicago, na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA.
 • 24. października 2009. roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka zatytułowana „Źródło”.
 • Teledysk promujący płytę - „Nie zawrócę” został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał.
 • Marek Piekarczyk bierze udział w wielu projektach artystycznych, w ramach których nagrywa i koncertuje.
 • W 2010r. nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Prof. Religi, w 2011. nagrał utwór „Co u Ciebie” na płycie „Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza”.
 • Marek Piekarczyk regularnie koncertuje z zespołem TSA.


"Marek Piekarczyk Akustycznie"

Towarzyszą mu muzycy: Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki. Marek bierze również udział w spektaklu „Klenczon – Poemat Rockowy” oraz w wydarzeniu artystycznym „Kazania Świętokrzyskie” razem z Józefem Skrzekiem, Antymosem Apostolisem i Chórem „Oktoich”.
Od lutego 2013 roku, występuje w programie TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów – właśnie zakończyła się czwarta edycja tego programu z jego udziałem.
Marek Piekarczyk odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013.”
Marek często zaprasza swoich „podopiecznych” z VOP i koncertuje z nimi w ramach projektu: „Marek Piekarczyk i Przyjaciele z The Voice of Poland”.
W listopadzie 2014r. ukazała się autobiografia Marka „Zwierzenia Kontestatora”, książka w postaci wywiadu rzeki przeprowadzonego przez Leszka Gnoińskiego.
Marek Piekarczyk wraz z Tadeuszem Apryjasem i Jackiem Borowieckim pracują obecnie nad nowym materiałem studyjnym, którego premiery możemy się spodziewać w 2015r.

W koncercie Marek Piekarczyk Akustycznie znajdują się ballady rockowe, ale również piosenki zespołu Skaldowie, Czerwone Gitary i innych wykonawców w nowych ciekawych aranżacjach, które w połączeniu z wyjątkowym głosem Marka dają słuchaczowi możliwość do dobrej zabawy, wspomnień i ucieczki od współczesnych stereotypów muzycznych.