Funker IT Solutions Granix Nagrobki klimatyzacja Nowy Dwor Mazowiecki Agencja artystyczna You and Me House of Funk Radio Poland AdlistaPL Zabawki edukacyjne toys.edu.pl domena na sprzedaż Borkowska.eu Gestalt psychoterapia dzikowski Barrioloco koncerty warszawa borkowska alicja Usługi pogrzebowe Nowy Dwór Mazowiecki Katalog stron Funker

Marek Piekarczyk Akustycznie

Marek Piekarczyk

Marek Piekarczyk

Wokalista, autor tekstów, kompozytor. Śpiewa od 1969 r., karierę zaczynał w zespołach: Biała 21., Sektor A.

 • W 1981r. Został wokalistą grupy TSA i zespół zaczął zyskiwać coraz większy rozgłos. Od 1982. roku TSA zaczęło wydawać płyty długogrające a ich utwory okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce. Zespół koncertował w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech.
 • W latach 1986-1989 Marek współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Z Teatrem Muzycznym zagrał w przeszło 200 spektakli w Polsce i za granicą (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem odbył się w czerwcu 1999. roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni dla 30- tysięcznej widowni.
 • W latach 1990–1991 artysta śpiewał w zespole Balls' Power, z którym nagrał płytę „XES”.
 • W latach 1992–1998 Piekarczyk mieszkał wraz z rodziną w Nowym Jorku, gdzie oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami i występował dla amerykańskiej Polonii. Po powrocie z USA Marek Piekarczyk stworzył projekt „Marek Piekarczyk i Przyjaciele” i koncertował w Polsce.
 • W 2002r. reaktywowano zespół TSA w oryginalnym składzie, co zaowocowało bardzo dobrze przyjętą płytą „Proceder” wydaną w 2004r. Nakładem Metal Mind Productions.
 • W marcu 2007. ukazała się płyta „Yugopolis”, na której m.in. pojawiły się dwa utwory zaśpiewane przez Marka oraz z tekstami jego autorstwa: „Gdzie jest nasza miłość” i”Czy pamiętasz?”. Płyta osiągnęła status „złotej” już w pierwszym dniu sprzedaży.
 • W 2008 r. Piekarczyk został zaproszony do symfoniczno-rockowego projektu „Night Rider Symphony”. W listopadzie 2008, wystąpił wraz z NRS, chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater - Chicago, na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA.
 • 24. października 2009. roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka zatytułowana „Źródło”.
 • Teledysk promujący płytę - „Nie zawrócę” został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał.
 • Marek Piekarczyk bierze udział w wielu projektach artystycznych, w ramach których nagrywa i koncertuje.
 • W 2010r. nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Prof. Religi, w 2011. nagrał utwór „Co u Ciebie” na płycie „Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza”.
 • Marek Piekarczyk regularnie koncertuje z zespołem TSA.


 

"Marek Piekarczyk Akustycznie"

Towarzyszą mu muzycy: Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki. Marek bierze również udział w spektaklu „Klenczon – Poemat Rockowy” oraz w wydarzeniu artystycznym „Kazania Świętokrzyskie” razem z Józefem Skrzekiem, Antymosem Apostolisem i Chórem „Oktoich”.
Od lutego 2013 roku, występuje w programie TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów – właśnie zakończyła się czwarta edycja tego programu z jego udziałem.
Marek Piekarczyk odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013.”
Marek często zaprasza swoich „podopiecznych” z VOP i koncertuje z nimi w ramach projektu: „Marek Piekarczyk i Przyjaciele z The Voice of Poland”.
W listopadzie 2014r. ukazała się autobiografia Marka „Zwierzenia Kontestatora”, książka w postaci wywiadu rzeki przeprowadzonego przez Leszka Gnoińskiego.
Marek Piekarczyk wraz z Tadeuszem Apryjasem i Jackiem Borowieckim pracują obecnie nad nowym materiałem studyjnym, którego premiery możemy się spodziewać w 2015r.

W koncercie Marek Piekarczyk Akustycznie znajdują się ballady rockowe, ale również piosenki zespołu Skaldowie, Czerwone Gitary i innych wykonawców w nowych ciekawych aranżacjach, które w połączeniu z wyjątkowym głosem Marka dają słuchaczowi możliwość do dobrej zabawy, wspomnień i ucieczki od współczesnych stereotypów muzycznych.