403 Forbidden

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.


Apache/2.4.10 (Debian) Server at seo.funker.pl Port 80

Kapela Czerniakowska

Kapela Czerniakowska

Grupa muzyczna wykonująca utwory z obszaru folkloru miejskiego. Założona w 1968 r. przez Sylwestra Kozerę, obecnie kierownika artystycznego Kapeli ale także znakomitego muzyka, aranżera, autora tekstów. Od 1971 zespół zrealizował około 40 nagrań archiwalnych, kilkaset programów telewizyjnych i radiowych. Podczas swojej działalności artystycznej Kapela zdobyła trzy złote płyty nadane przez Polskie Nagrania. Zespół przemierzył tysiące tras koncertowych w Polsce i za granicą, rozsławiając folklor warszawski na całym świecie. Kapela współpracowała również z wieloma znanymi wykonawcami polskiej sceny muzycznej.

Obecnie wykonując autorskie przeboje Kapela podejmuje również nowe wyzwania współpracując z wykonawcami muzyki hip-hop i rap, z którymi wspólnie nagrała piosenkę Pierwszy Sierpnia. Wystąpili także gościnnie w utworze Poczekalnia Dusz, który nagrany został przez raperów Sokoła i Pono.

Jednocześnie pragnę poinformować, że Kapela oprócz stałego repertuaru pochodzącego z trzech złotych płyt nadanych przez Polskie Nagrania, wykonuje piosenki: świąteczne, melodie taneczne włoskie, francuskie a także utwory nawiązujące do wydarzeń historycznych. Repertuar Kapeli Czerniakowskiej istniejącej od 1968 r. wpisał się na stałe w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Oprócz Sylwestra Kozery w zespole występują utalentowani muzycy, którzy zdobywali doświadczenie realizując liczne projekty z uznanymi wykonawcami polskiej sceny muzycznej.